Айыльный Кеңеш

Качественный состав айылного кеңеша Теплоключенского айылного аймака

(27-созыв 2017-2020 гг.)

 

ФИО Год рождения Нац-ть ВУЗ, специальность

 

1 Темиров Эрнист Акунович — төрага 07.06.1964 кыргыз КГУ, г.Бишкек, 1986, экономист
2 Мусралиева Зульфия Асанходжоевна –

орун басары

20.08.1973 кыргыз КГМА, г.Бишкек, 1998, педиатрия
3 Абдыкеримов Сыртбай Турганбекович 24.03.1961 кыргыз КСХТ им.Скрябина

1983, зооинженер

4 Абдылдаев Руслан  Бекишович 13.08.1973 кыргыз К.Тыныстанов универ, 2004, токой чарбасы б/ча инженер
5 Алагушева Венера Усенбаевна 01.09.1973 кыргыз Ж.Баласагын атындагы Кыргыз Улуттук универ, филолог КЯ
6 Акчубаков Октябрь Тармалтаевич 18.10.1959 кыргыз СПТУ-2, 1978, тракторист
7 Арымбаев  Джумабек Амазович 28.08.1963 кыргыз Каракол мед.училище, 1986, фельдшер
8 Асаналиев Адилет Женишбекович 07.10.1987 кыргыз
9 Бакешов Эрнист Нарынбекович 13.07.1978 кыргыз К.Тыныстанов универ, 2000

токой чарбасы б/ча нженер

10 Балбаев Аделет Усенбекович 01.03.1987 кыргыз К.Тыныстанов универ, 2011,

токой чарбасы б/ча инженер

11 Бекиев Каныбек Осмонович 23.10.1955 кыргыз Фрунзедеги кооп. техникум, 1985, товаровед
 12 Дейимкулов Суйунбек Токтобекович 17.08.1983 кыргыз ИФМУК, 2001, АУПКР, 2010 менеджмент
 13 Каранаев Адилет Амантурович 21.06.1987 кыргыз Исанов атындагы КГУСТА, 2010, инженер,
 14 Карымшаков Жолдошбек Ишенбекович 02.02.1985 кыргыз Бишкек, политехколледж, 2006, техник-электрик; ИГУ 2017 электроснабжение
 15 Керимов Виктор Ибрагимович 15.07.1990 орус Каракол филиал

Моск. институт 2012, менеджер

 16 Осорбаев Айбек Таалайбекович 05.01.1989 кыргыз
 17 Мамбетов Дамир Асанбекович 27.06.1954 кыргыз Иссык-Кульский совхоз техникум,

1974, ветеринар

 18 Мищенко Сергей Владимирович 06.03.1958 орус Томский гос.университет, 1980, биолог
 19 Мукамбетов Адилет Замирбекович 10.07.1990 кыргыз КРСУ, 2012, инженер-спасатель
 20 Чопоев Зарылбек Самидинович 30.05.1967 кыргыз
21 Шабданов Омурша Бейшенбаевич 24.11.1965 кыргыз среднее

Постоянные комиссии и их график работы

Туруктуу комиссиянын аталышы Иштөө күнү

 

Депутаттардын аты-жөңү   
1 Депутаттык этика, мыйзамдуулук, мандат, дин маселелери, коомдук уюмдар, жергиликтүү коомдоштуктар боюнча

 

 

жума

пятница

9.00-12.00

Абдыкеримов С.Т.
Бакешов Э.Н. төрага
Мищенко С.В.
2 Бюджет, финансы, экономика, инвестиция тартуу, ишкердик иш жана тышкы экономикалык байланыш боюнча

 

 

дүйшөмбү

понедельник

9.00-12.00

Асанбаев Н.Т.
Дейимкулов С.Т. төрага
Карымшаков Ж.И.

 

3 Муниципалдык менчик (жер, мүлк), айыл чарбасы (ЖКБФ, СПА), жаратылыш ресурстары, архитектура, курулуш жана экология маселелери боюнча

 

 

шейшемби

вторник

9.00-12.00

Акчубаков О.Т.
Асаналиев А.Ж.
Бекиев К.О. төрага
Мамбетов Д.А.
Чопоев З.С.

 

4 Айылдык аймактын чегиндеги (жол, ичүүчү суу, көчө электр жарыгы, канализация, айылды көрктөндүрүү жана транспорт) маселелери боюнча

 

 

шаршемби

среда

9.00-12.00

Абдылдаев Р.Б. төрага
Арымбаев Ж.А.
Каранаев А.А.
5 Социалдык маселелер (маданият, билим берүү, саламаттык сактоо, туризм, спорт, жаштар жана гендердик саясат) боюнча

 

 

бейшемби

четверг

9.00-12.00

Алагушева В.У.
Балбаев А.У.
Керимов В.И. төрага
Кобонбаев Т.И.
Муканбетов А.З.

Адрес и контакты

Адрес: Иссык-Кульская область,  Ак-Сууйский район, с. Теплоключенка, ул.Ленина №154 

Контактные телефоны: (03948) 91277, (03948) 91591, (03948) 91503, (03948) 92108

Электронная почта: aksuut@mail.ru

web: www.teplokluchenka.org.kg

Поделиться с друзьями

Обсуждение закрыто.